Неколку совети за носење тесни панталони за јога |ЖИХУИ

Се повеќе и повеќе луѓе практикуваат јога панталони сега, а бројот рапидно се зголемува секоја година.

Нормално е продажбата на облека за јога да расте брзо секоја година, но тоа не е ограничено само на салата.

Еден од најновите модни трендови се панталоните за јога како горна облека.Тие се стилски и удобни, а ако ги изберете вистинските, тие се супер ласкави.

Но, изборот на погрешен може да ја уништи вашата облека.Без разлика дали одите на бранч или во теретана, треба да знаете како правилно да носите панталони за јога.

Дојдовте на вистинското место!Прочитајте ги нашите неколку совети како да носите јога панталони како професионалец!

1. Како да носите фит јога панталони

Ова треба да важи за сите алишта.Но, панталоните за јога се понапорни кога станува збор за фит.

Јога панталоните кои се премногу тесни можат да ви ги притиснат колковите и задникот.И поради нивниот материјал, панталоните за јога се совршени за правење мафини што ги немате.

Потесните јога панталони исто така ќе ги зголемат шансите да ја видите линијата на гаќичките.Ова го расипува шик рационализираниот изглед.

Тоа може да значи и дека седат пониско од очекуваното.За да изгледате ласкаво, вашите панталони за јога треба да седат високо на колковите.Но, ако не се погодни за кревање, ќе имаат страшни прсти од камила!

Но, исто така не сакате вашите јога панталони да бидат премногу широки.Многу трговци имаат јога панталони кои малку поинаку се вклопуваат.Затоа, можеби ќе треба да пробате неколку различни трговци на мало пред да го пронајдете најдоброто.

Можеби ќе сакате да пробате и различни стилови на панталони за јога.На прашањето „што се јога панталони“, веројатно помислувате на слаби стилови.Но, сечењето на чизмите и кратките јога панталони се исто така добри опции.

Стилот и формата исто така можат да влијаат на вашата удобност.Убавината на панталоните за јога е во тоа што се удобни и стилски.Но, без соодветно вклопување, можете да се збогувате со таа удобност!

2. Избегнувајте чисти фактори

Откако ќе ви се вклопат панталоните за јога, може да се соочите со друга пречка: чиста.

Ако вашите панталони за јога не се доволно дебели, тие ќе станат проѕирни кога ќе се истегнат.Веројатно нема да го видите ова во вашата спална соба.Но, штом сте под силна сончева светлина, луѓето гледаат сè.

Значи, вреди да се инвестира во пристојни материјали.Заменете ги ако почнат да се разредуваат.

Она што е под вашите панталони за јога може да влијае и на нивната транспарентност.Затоа, внимателно изберете што да облечете подтесни панталони за јога.

Основното правило е: носете танга или гаќички без шевови или воопшто ништо.Одењето кај командосите сега може да ве направи малку нервозен.Но, подобро е отколку вашата долна облека да се покажува низ задниот дел на вашите панталони за јога!

3. Спакувајте ги заедно панталоните за јога

Јога панталоните повеќе не се само за теретана.Дури и претставник на Монтана се обиде да ги забрани од јавна употреба во 2015 година!Всушност, спортувањето е растечка индустрија.

Знаејќи што да облечете со панталони за јога, може да ја разубавите или раскинете вашата облека.

Доколку сте самоуверени, одлучете се за тесен топ и предимензионирана јакна.Бомбер или тексас јакна може да ги надополни вашите јога панталони за секојдневен изглед.Но, ако не сте подготвени да одите целосно тесни, спојте ги вашите панталони со горен дел.

Не ја расипувајте вашата облека со носење погрешни чевли во панталоните за јога.Различните стилови работат подобро со одредени стилови на чевли.

Јога панталоните со исечени чизми најдобро функционираат со едноставни, недооценени чевли.Патиките се добри доколку не се премногу буци.Или балетанки кои нема да ви го расипат долниот дел од панталоните.

Покрај патиките,тесни панталони за јогаизгледајте одлично со едноставни класични сандали.Запомнете, не сакате вашите чевли да привлекуваат внимание од вашитетесни панталони за јога.

Тесни панталони за јогаможе да изгледа одлично и со чизми.Но, секогаш внимавајте да ги набиете панталоните во горниот дел од нив.Ако долниот дел од панталоните ви се собере, тоа ќе ја наруши линијата на хеланките.

Кратките панталони за јога не се толку вообичаени како надворешната облека за вежбање.Но, тоа не значи дека тие не се погодни за секојдневно носење!

Исто како и тесните панталони за јога, овие изгледаат одлично со патики, балетанки или сандали.Ако носите чизми со нив, погрижете се горниот дел од чизмите да се протега над хеланките.Не сакате да покажете незгодна нога!

4. Не носете ги на работа

Не треба да има сомнеж.Да, панталоните за јога изгледаат одлично во текот на денот, но не се за канцелариска облека.

Единствениот пат кога треба да ги носите низ канцеларија е кога одите во теретана пред или после работа.Тие не се удвојуваат како панталони.Нема да ги импресионирате клиентите со тоа што ќе се појавите на состаноци.

Опуштениот, подготвен изглед повеќе одговара на канцеларијата.

5. Играјте со принтови

Можете да поминувате часови гледајќи различни принтови од јога панталони.Има и некои смели избори.

Можеби е примамливо да се придржувате до потрадиционална црна или темно сина боја.Ова се дефинитивно побезбедни опции кога ќе ги потопите прстите во базенот со панталони за јога.

Но, не дозволувајте задебелениот принт да ве одврати.Најдете боја или модел што ви се допаѓа.И добро размислете како да ги комбинирате со други предмети во вашата гардероба.

Запомнете, ако се одлучите за смели нозе - задржете ја горната боја поедноставна.Не сакате никого да преплавите со вашата облека.

Понекогаш печатењето е повеќе ласкаво од една боја.Јога панталоните со мрежести панели или менување на шарите на нозете се совршени за вашиот тип на тело.

Ако сте во бизнис, можеби ќе ви се допадне

Кликнете за да дознаете повеќе заПроизводител на цветни јога панталони


Време на објавување: Октомври-27-2022 година