Јога панталони со џеб

Јога панталони со џеб

ZHIHUI е вашиот доверлив извор за висококвалитетни јога панталони со џебови како еден од водечките производители и добавувачи на разни јога панталони со џебови.а ние сме опремени со професионална фабрика која ви нуди и прилагодени јога панталони со џебови.

Нашата компанија се придржува до принципот „квалитетот е животот на компанијата, а кредибилитетот е душата на компанијата“, и произведува активни хеланки со џебови, тесни јога панталони за жени, разгорени панталони за јога и панталони за јога за мажи.Нашата цел е секогаш јасна: да бидеме конкурентни и да им обезбедиме производи со висок квалитет на клиентите ширум светот по конкурентни цени.Ги поздравуваме потенцијалните купувачи да не контактираат за нарачки OEM и ODM.Производот ќе се испорачува низ целиот свет, како што се Европа, Америка, Австралија, Њу Делхи, Аргентина, Гана, Сингапур итн. Доколку сте заинтересирани за некој од овие производи, не заборавајте да нè известите.Со задоволство ќе ве цитираме по добивањето на вашата спецификација за длабочина.Имаме наши приватни искусни инженери за истражување и развој за да задоволат која било од вашите потреби, со нетрпение очекуваме да ги добиеме вашите барања наскоро и се надеваме дека ќе имаме можност да работиме со вас во иднина.Добредојдовте во нашата компанија.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
најдобрите фабрики за тесни панталони за јога

Најдобар производител на јога панталони со џебови, фабрика во Кина

Како производител на јога панталони со џебови, имаме над 10 години искуство во трговија на големо и извоз.Нашите производи за јога со џебови се извезуваат во странство, особено во САД, Австралија, Канада, ОК и Европа.

Како производител на јога панталони со џебови со сопствена фабрика, ZHIHUI дизајнира и произведува широк спектар на класични и популарни стилови на јога панталони со џебови секоја година, а исто така обезбедува OEM&ODM услуги.Ако сакате да лансирате сопствен бренд на панталони за јога со џебови, можеме да ви помогнеме да го приспособите вашето лого/шема/пакување за да ги задоволи вашите персонализирани потреби.

Користиме избрани најлон/спандекс/полиестерски ткаенини, панталоните за јога се еластични, удобни за носење и совршено стојат.Со строга контрола на квалитетот во производството, нашите производи се исто така способни да се спротивстават на абењето и стареењето, обезбедувајќи максимална вредност за парите.

Мал MOQ:100 парчиња јога панталони на големо со стил и боја на џебови.

Услуга за приватна етикета:Приспособете го дизајнот / логото / шаблонот / етикетата / ознаката за нишање / пакетот / баркод, итн.

Висок квалитет:Сите сопствени јога панталони со џебови мора да поминат 5 пати ригорозни проверки на квалитетот пред пратката.

Брзи времиња на водење:7 дена за производство на примероци и 25 дена за производство на големо откако ќе бидат потврдени сите панталони за јога на големо со детали за дизајнот на џебовите.

Тим за истражување и развој:Над 10 години искуство во индустријата за спортска облека на големо со јога панталони со џебови

Производствен капацитет:Месечно производство од 150000 парчиња јога панталони на големо со џебови

Непречена комуникација:24 часа онлајн, искусен и трпелив тим за продажба ви обезбедува ажурирања во живо и професионални панталони за јога на големо со предлози за џебови.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Јога панталони со џебови Производител - ZHIHUI

ZHIHUI е водечки производител на јога панталони со џебови во Кина, посветен на обезбедување на удобни и модерни јога панталони со џебови.Со професионална производствена линија и доверлива услуга OEM&ODM, трговците на мало ширум светот не избираат како доверливи професионални производители на јога панталони со џебови.

прилагодено јога тесни панталони Дизајн

Прилагоден дизајн

Ние работиме заедно со вас за да создадеме јога панталони со колекција џебови од нула.Обезбедете ни скица за дизајн и барања за дизајн и квалитет или испратете ни оригинални примероци со изменети совети.Ќе ве слушаме внимателно и ќе ви ги дадеме нашите предлози за дизајн, мерење, ткаенина, боја и други.

Прилагодени различни техники на лого

Прилагодено лого

Можеме да обезбедиме различни техники на лого, како што се печатење со свилен екран, везење, сублимација, пренос на топлина, силиконско печатење, втиснување итн. и повеќе стилски.

Ткаенини за панталони за јога

Прилагодени ткаенини

Врз основа на дизајнот, ќе ви препорачаме премиум и соодветни ткаенини за споредување и избирање.Широк избор на ткаенини, вклучувајќи памук, најлон, полиестер, ликра, бамбус влакна, вискоза, вискоза, ткаенина што може да се рециклира итн.

Панталони во боја за Јога

Слоеви во боја

Различни бои може да се изберат од каталогот на примероци од ткаенина или да ја прилагодите вашата сопствена боја според бојата на Pantone или примероците на бои што ги дадовте

Прилагодена етикета, ознака за нишање и пакет

Прилагоден пакет

Ние нудиме сопствена услуга за етикета за нега, ознака за бренд, ознака за нишање, UPC налепници и торби за пакување итн.Само напишете ги вашите барања и ние ќе направиме сè за вас.

Јога панталони со џебови Производители и добавувачи и фабрики во Кина

Дали сакате да купите прилагодени јога панталони со џебови на големо во Кина на големо?Познатиот производител на јога панталони со џебови е тука да ви помогне во вашиот деловен потфат.Сè што треба да направите е да ги пренесете вашите спецификации за сите ваши сопствени барања со дизајнерскиот тим на еден од најпознатите производители во Кина.Шема на бои, материјален инженеринг, карактеристични нијанси, различни големини и така натаму се клучните размислувања кога се води екипа за креативните барања на новата колекција на вашата продавница.Креативните специјалисти ќе создадат примерок на ставка врз основа на вашите спецификации, кој може да се дотерува и масовно да се произведува.Се грижиме да ги заситиме големите купувачи со огромната палета на сопствени јога панталони со џебови.Како водечки производител на јога панталони со џебови, напорно се трудиме да ги задоволиме најшироките потреби на трговците на мало и сопствениците на бизниси, а нашите тимски занаети бараат сопствени јога панталони со џебови за нив, кои зрачат со прекрасен спој на стил и удобност.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Јога панталони со џебови за работа

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Капри Јога панталони со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Панталони за јога со џебови со исечени чизми

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Стари морнарички панталони за јога со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Јога панталони хеланки со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Меки Јога панталони со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Памучни панталони за јога со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Путер меки панталони за јога со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Непроѕирни Јога панталони со џебови

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зарем не го наоѓате тоа што го барате?

Само кажете ни ги вашите детални барања.Најдобрата понуда ќе биде обезбедена.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Табела со големина на јога панталони со џебови

US CN UK EU FR Биста см Половината см Колкови см
XXS(00) XS 6 34 36 80 60 86
XS (0/2) S 8 36 38 83 63 89
S(4/6) M 10 38 40 87 67 94
М(8/10) L 12 40 42 93 73 99
L(12) XL 14 42 44 98 78 104
XL (14) XXL 16 44 46 103 83 109
XXL (16) XXXL 18 46 48 109 88 114

Зошто панталоните за јога со џебови се толку популарни?

Постојат неколку причини зошто јога панталоните со џебови се новиот тренд.Како прво, тие се одлични за складирање на вашиот телефон или други мали предмети додека вежбате.Тие, исто така, го олеснуваат чувањето на најважните работи со вас во движење без да се грижите за носење посебна торба.Плус, тие само ја прават вашата фитнес гардероба посестрана.Без разлика дали одите во теретана, трчате или одите на часови по јога, џебовите на панталоните го олеснуваат одржувањето организирано и подготвено.

За среќа, постојат хеланки со џебови за да ви помогнат лесно и дискретно да ги носите најважните работи.Дури и ако не вежбате, хеланки и јога панталони со џебови се удобни и удобни.

 

Зошто решивме да продаваме хеланки на големо со џебови?

 

Јога панталоните играат модна улога како женска облека, но од сите женски фитнес опрема, јога хеланките треба да го издржат тестот на пот и напорни вежби.

 

Очигледно, фитнес клуб не е модна ревија, но може да ни донесе радост и леснотија кога треба да изгледаме одлично и да се чувствуваме удобно.Исто така, бидејќи активната облека всушност стана секојдневие за многу жени, фитнес хеланките сега се поважни од едноставно трчање или часови по јога.

 

Еве малку: Каде го чувате телефонот или преносливиот гаџет кога вежбате или правите јога?За да се реши овој проблем беа создадени хеланки на големо со џебови.Обезбедува привремено место за ставање предмети за ваша погодност за време на вашето патување до и од тренингот.Преку нашето долгорочно истражување на пазарот, откривме дека се повеќе фитнес луѓе претпочитаат јога панталони со џебови бидејќи луѓето се повеќе се неразделни од нивните мобилни телефони.
Секако, со навлегувањето на јога панталоните во секојдневните сцени за одмор, сè повеќе е неопходно да се дизајнира со џебови.

 

Скала за производство на производители

ZHIHUI е изворна фабрика за јога панталони, фокусирана на развој и производство на јога панталони.Имаме две безшевни и зашиени производни линии, 50 тркалезни машини увезени од Италија и 4 висечки производни линии со месечен производствен капацитет од 50.000-70.000 парчиња.

Нашата фабрика има модерна фабрика од 9000 квадратни метри, 500 технички вработени, професионален технички тим, професионални дизајнери на модели и развиваме повеќе од 100 нови производи секоја година, за да можеме лесно да го прилагодиме нашиот сопствен бренд за нашите клиенти.

OEM фабрика за носење женска јога
фабрика за облека за јога
носат фабрика за јога

Кои се предностите на нашите јога панталони со џебови?

1. Обезбедете супер фит дизајн со дизајнерскиот тим на џебни панталони за јога

Панталоните за јога во теретана - во некои случаи познати и како „хеланки“ - се одлична опција кога се подготвувате за фитнес центар.Започнете со тоа што ќе бидете сигурни дека панталоните за јога одговараат на вашите колкови и одлучете да користите висок струк за дополнителна помош.Кога ќе го најдете совршеното вклопување, земете ги предвид различните други атрибути кои можат да го подобрат вашиот животен стил.Ако сакате да го чувате телефонот во близина за работа, побарајте хеланки со вградени странични џебови.

Ако сакате да трчате на отворено ноќе, побарајте хеланки со рефлектирачки црвени ленти за подобри безбедносни својства.Нашите големопродажни јога панталони со џебови може да се приспособат со рефлектирачки црвени ленти.Секогаш има една во нашите панталони за јога на големо за да одговараат на вашите потреби, без разлика дали ви требаат џебови или не.

2. Производител на јога панталони со џебови со приспособлив материјал

Не сите јога панталони се произведуваат исто, а најголемата разлика во врвниот квалитет е во текстилот.Еластанот, познат и како спандекс или ликра, е само еден од најчестите производи што се користат за правење хеланки.Нашата фабрика може да го прилагоди секој материјал што го сакате за вашиот производ.

Еластанот е издржлив и еластичен - дефинитивно сакате 2 карактеристики во цврст сет на атлетски хулахопки.

Како што забележува Shaped Magazine, многу „спортски и рекреативни“ компании мешаат спандекс со различни други производи како што се полиестер, најлон и сребро за да создадат цврсто тело кое брзо ја апсорбира влагата, контактира со телото и го намалува мирисот во панталоните.

Некои компании блокираат вештачки производи во корист на текстил направени од природни предмети како памук, бамбус и волна.Овие производи се многу удобни, но имаат ограничена способност да ја апсорбираат потта.

Запишете ги материјалните информации кога купувате и имајте на ум кој материјал е најдобар за вашето тело.

3. Џебен дизајн погоден за различни сценарија

Најдобрите јога хеланки можат да ви помогнат да го искористите најдоброто од вашето време во здравствениот клуб, затоа погрижете се да го изберете оној што одговара на видот на задачата што ја работите.Подолу е упатување на некои најчесто користени програми за вежбање.

Трчање/Кардио: Хеланки за истегнување се потребни за тренинзи со висок интензитет, кои можат да ви обезбедат мотивација.Ако трчате или возите велосипед на отворено, можеби ќе сакате хеланки со мали џебови за забава.

Истегнување: Одмарањето, свиткувањето и истегнувањето укажуваат на тоа дека ви се потребни дополнителни хулахопки за растегнување.Останете подалеку од хулахопки со прерамки или патенти, бидејќи тие можат досадно да го втурнат вашето тело ако легнете на стомак, страни или грб.

Кревање тегови: чучњевите, кревањето тегови и скоковите сигурно ќе ги стават на тест вашите хеланки.Со оглед на тоа што поголемиот дел од времето го поминувате во вежбање пред огледалото, изборот на погламурозни панталони не е срам!

Црните хеланки со висок струк со џебови и појас со појас се најдобри за практични вежби кои се префрлаат помеѓу кревање тегови и кардио.

Зошто да не одберете нас како добавувач на тесни панталони за јога во Кина

Најдобар квалитет

Имаме богато искуство во производство, дизајн и примена на панталони за јога и опслужуваме повеќе од 100 клиенти ширум светот.

Конкурентна цена

Имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

Брзо време на испорака

Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Најчесто поставувани прашања

Што се јога панталони?

Јога панталоните се уште една популарна алтернатива на модерните панталони.Секогаш можете да најдете некој што ги носи во Старбакс, теретана или студио за јога или да ги земе децата од училиште.Јога панталоните не се ексклузивни само за јогините, но тие се несомнено најдобро дизајнираните долни долни за вежбање јога.Главната разлика помеѓу хеланки и јога панталони е дебелината и еластичноста на ткаенината, како и појасот.Јога панталоните имаат тенденција да бидат подебели и поиздржливи, така што нема да се гледаат кога ќе се движите.Тие се затегнати во пределот на бистата, но се олабавуваат додека се движите надолу во различни позиции.

Стил на јога панталони

Многу хеланки за вежбање се всушност повеќе како јога панталони отколку хеланки.Стиловите вклучуваат шорцеви, панталони со широки нозе, јога спортски панталони, исечени хеланки, панталони за трчање до глуждовите и многу повеќе.Најпопуларните стилови на јога панталони се стиловите на хеланки со висок струк.Овие панталони се подобри од хеланки секој пат, бидејќи тие се всушност дизајнирани за функционално движење, а не за евтина мода.

За што служат џебовите во панталоните за јога?

Рецензентите забележаа дека панталоните остануваат на своето место за време на сите видови тренинзи, а особено им се допаѓаат џебовите - два големи странични џебови за вашиот телефон и паричник и мал џеб со појас за вашите клучеви.

Кои се малите џебови на задниот дел на хеланки?

Џебот е доволно голем за да собере паметен телефон, па дури и iPhone 6 и поголеми телефони со Android.Сигурно се затвора со патент за да можете да трчате, да се истегнувате и да се наведнувате без да размислувате за вашите џебови.Кој сака да се грижи дали нешто ќе му испадне од џеб додека вежба или трча

Јога панталони наспроти модни хеланки наспроти хеланки за активна облека

На крајот на денот, овие термини може лесно да се помешаат.Важно е да се направи разлика помеѓу јога панталони и спортски хеланки кои се поквалитетни, поскапи, подебели и имаат подобри ткаенини за вежбање и правење јога.

Хеланките за Activewear се хибрид помеѓу јога панталоните и хеланките, но сепак спаѓаат во категоријата јога бидејќи тие никогаш не се непроѕирни и траат подолго.Модните хеланки се евтини и имаат забавни модели и стилови за секојдневна употреба или за облекување.

На крајот на денот, разликата помеѓу јога панталоните и хеланките е огромна.Тие значително се разликуваат по цена, стил, ткаенина и функционалност.На крајот од денот, доколку сакате да се занимавате со јога или да вежбате, одберете јога панталони.Ако сакате да се дружите или да креирате лежерен стил, изберете хеланки.

Дали имате посебен услов?

Општо земено, имаме заеднички производи и суровини за јога панталони на залиха.За ваше посебно барање, ви ја нудиме нашата услуга за прилагодување.Ние прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на телото и пакувањето на панталоните за јога.За точна понуда, треба да ни ги кажете следните информации:

Спецификација

Ве молиме кажете ни барања за ткаенини;и ако треба да додадете дополнителна функција, како што се примероци во боја, пакет или прилагоден дизајн итн.

Квантитет

Нема ограничување за MOQ.Но, за количините Max, тоа ќе ви помогне да добиете поевтина цена.Повеќе нарачани количини, толку пониска цена може да добиете.

Апликација

Кажете ни ја вашата апликација или детални информации за вашите проекти.Можеме да ви го понудиме најдобриот избор, во меѓувреме, нашиот консултант за продажба може да ви даде повеќе предлози според вашиот буџет.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја