Одблесокот за јога панталони

Облечете ги нашите панталони со растегнување и чувствувајте се како воздушест!Отворите за половината и нозете имаат врвки што можете да ги прилагодите за да ви ја олеснат удобноста и да им овозможат на нозете да се движат удобно додека ткаенината се движи низ воздухот секој пат кога се движите.Врвот за влечење ви овозможува да го менувате стилот на панталоните на различни начини, бидејќи можете да го направите надуен или стил со широки ногавици како што сакате.

Совршени за часови по јога, можете да носите растегливи панталони и да го покажете вашиот елегантен стил додека го наведнувате телото во различни пози за јога.Тенката, растеглива ткаенина исто така дише, така што не треба да се грижите за потење.

ZHIHUI произведува и снабдува ОЕМ прилагодено јога облека, како што се сопствени јога панталони, женски јога панталони, јога хеланки, разгорени панталони за јога, јога одела, јога блузи и јакни.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Производител на сопствени јога панталони Прилагодена облека за јога

ZHIHUI произведува и извезува висококвалитетна спортска облека, прилагодена облека за фитнес, прилагодена облека за јога и производител на активна облека.

Ние сме еден од водечките производители на облека за јога и сопствени јога панталони од провинцијата Гуангдонг, Кина.Повеќе од една деценија, ZHIHUI е водечки снабдувач на сопствена спортска облека и сопствени јога панталони.Обезбедуваме комплетни решенија за сите потреби на новите стартапи за активна облека и етаблираните брендови во сопствена облека за јога и прилагодена активна облека.

Прилагодената јога и активна облека понекогаш може да бидат застрашувачки поради техничките детали, дизајнот, стилот, ткаенината, одговарањето, големината, сечењето и многу други опции за избор.Како професионален производител на активна облека, прилагоден производител на панталони за јога и производител на активна облека, ние тесно соработуваме со нашите клиенти за да им помогнеме да ја изберат најдобрата опција и да ги истакнат нивните производи.

Ако барате сопствен производител на облека за јога, добавувач на сопствени јога панталони или прилагоден производител на спортска облека ZHIHUI е вашиот одговор.

Зошто треба да го изберете ZHIHUI како сопствен производител на спортска облека, активна облека и прилагоден производител на панталони за јога бидејќи имаме искуство, експертиза, знаење, тим и добро воспоставена производна единица.

Не сте премногу запознаени со техничките аспекти на облеката за вежбање, прилагодената облека за јога и сопствените панталони за јога?

Не треба да се грижите, овде во ZHIHUI, ние сме тука да ви помогнеме и да ве водиме да ви ги донесеме најдобрите резултати со нашата експертиза и големо знаење за сопствена спортска облека и производство на сопствени јога панталони.

Откако ќе го подготвите и комплетирате вашиот дизајн на спортска или спортска облека или технички пакет (дури и референтната слика е во ред), ни останува само да направиме примероци и да ги оживееме вашите дизајнерски идеи.

Ние произведуваме и доставуваме прилагодена облека за јога, прилагодена активна облека и сопствени јога панталони со низок MOQ, прилагодена големина и вклопување, сопствени логоа, сопствени етикети и достава до дома.Значи, ако започнете нов бренд за спортска облека или веќе воспоставен ZHIHUI е вашиот најдобар избор.Ние нудиме прилагодена облека за јога и услуги за проверка на сопствени јога панталони;ние не наплаќаме големи примероци како другите.

Ние користиме висококвалитетни ткаенини за сите наши облеки за јога и сопствени јога панталони, ги користиме најдобрите ткаенини за да обезбедиме издржливост, удобност и перформанси.

Сите наши ткаенини дишат, ја отстрануваат влагата, се отпорни на собирање, брзо се сушат, против набивање и многу повеќе.

流水线

Одличен дизајнерски тим, редовно издава нови производи

Одлични примероци за да се истакне вашиот производ

OEKO-TEX Standard 100;Класа на бои 4 Fastem: набавка на ткаенини според вашите барања

Сопствен фабрички производител на спортска облека со конкурентна цена

Секој производ мора да помине низ 6 внимателни прегледи од материјалот од ткаенина до пакувањето.

Минимална количина на нарачка Минималната количина на нарачка е 20 парчиња, професионална гаранција по продажбата

Што се разгорени панталони за јога?

Flare Yoga Pants се јога панталони со широки отвори.Овие панталони се дизајнирани да обезбедат поудобно и поласкаво вклопување од традиционалните панталони за јога.

Колку брзо се популарни разгорените панталони за јога?

Интересот за Flare Yoga Pants порасна за 19% во текот на изминатата година во споредба со претходната година, а од минатиот месец, сега има 10.000 месечни пребарувања.

Популарноста на разгорени панталони за јога

Прилагодени панталони за јога - ZHIHUI

Јогата стана најпопуларен спорт за луѓето, особено за жените, а за да го извлечете максимумот од неа, тоа што го носите станува многу важно.Јогата помага при смиреност и флексибилност, па затоа е важно да носите лесна, удобна јога крпа.Ние произведуваме и обезбедуваме квалитетна облека за јога по нарачка во ZHIHUI, како што се сопствени јога панталони.Нашите сопствени јога панталони се удобни, дишат, се протегаат во 4 насоки, лесни и ја отстрануваат потта.Ние правиме сопствени јога панталони користејќи некои од најдобрите ткаенини како ликра, најлон, спандекс, памук, полиестер, бамбус, метал и многу повеќе.Сите наши ткаенини се ткаенини со високи перформанси.

Ги приспособуваме панталоните за јога во вашата посакувана боја, стил, дизајн, сублимација, лого, редовни панталони за јога, панталони за јога со висок струк, панталони за јога со висок струк, панталони за јога со цела должина и Капри, панталони за јога разгорени, панталони за јога со боја, јога панталони со џебови , Прилагодени јога панталони во форма на чизми, прилагодени јога панталони.

Можете да нарачате сопствени јога панталони со низок MOQ и прилагодено лого од нас, ние обезбедуваме сопствени етикети и прилагодено пакување за сопствени јога панталони.

Ние сме едношалтерски производители на сопствени облеки за јога и сопствени панталони, ве молиме контактирајте со нас и добијте производи со најдобра цена и квалитет ширум светот.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Производител на панталони за јога

Ние сме производител на сопствени јога панталони од Кина, ние произведуваме и снабдуваме сопствени јога панталони повеќе од десет години.Ние обезбедуваме комплетни решенија за сите ваши потреби за производство на панталони за јога, ZHIHUI е етички производител на сопствени јога панталони и следиме строги етички практики во нашата фабрика и работна средина.

  • Ние сме прилагоден производител на панталони за јога, производител на облека за вежбање, прилагодена облека за јога врз основа на деталите што ги давате и технички пакет од нула.
  • Имаме искуство, експертиза, тим и производствен капацитет за целото ваше сопствено производство на панталони за јога и производство на панталони за јога.
  • Ние сме партнери со етаблирани брендови и нови стартапи од целиот свет за нивното прилагодено производство на панталони за јога и производство на панталони за јога.
  • Ние сме етички производител
  • ZHIHUI изработува облека за вежбање по нарачка и панталони за јога по нарачка повеќе од 10 години.
  • Нудиме MOQ до 20 парчиња.

Производител на сопствени јога панталони

Вие сте тука затоа што барате сигурен производител на активна облека, ние во ZHIHUI произведуваме и снабдуваме прилагодена активна облека, прилагодено облека за вежбање и сопствени панталони за јога за да ви ја дадеме најдобрата комбинација на функционалност и стил и удобност.

Ги тераме вашите клиенти да се заљубат во вашите производи, ја зголемуваме лојалноста на вашиот бренд и ви оставаме одлични повратни информации.Сето ова се случува затоа што разбираме што треба да има прилагодениот производ за активна облека за да ги импресионира корисникот и носителот на производот, функционалноста, совршената комбинација на стил и удобност, издржливоста, перформансите и максималната најдобра ткаенина.

Ние сме квалитетен производител на спортска облека и снабдувач на спортска облека од провинцијата Гуангдонг, Кина.Имаме посветен професионален тим за да ги задоволиме сите ваши потреби за сопствени производители на панталони за јога, производители на панталони за јога, производители на спортска облека прилагодено и прилагодено облека за вежбање.

Денес, спортското облекување е најпопуларното секојдневно носење за многу луѓе ширум светот.Како водечки снабдувач и производител на активна облека и сопствени јога панталони и сопствени облеки во теретана, ние секогаш се стремиме кон извонредност во сопствени спортски градници, прилагодени фитнес хеланки, сопствени јога панталони, прилагодени фитнес маици, сопствени женски фитнес блузи, прилагодена спортска облека, прилагодено елеци со сопствени трупци и низок MOQ.

Ако барате сопствен производител на спортска облека кој може да ви обезбеди квалитетни производи, најдобри цени, прилагодени логоа и етикети, тогаш Low MOQ ZHIHUI е вашиот одговор.

Започнете просперитетен бизнис

Во партнерство со ZHIHUI, ќе имате тим од искусни дизајнери, мајстори за модели и персонал кој може да создаде фитнес облека што ќе го поддржи вашиот бизнис.

Екс-фабричка цена

Со нашето рационализирано производство и минимизиран отпад, можете да уживате во фабричките цени на нашата облека.

Брзо земање примероци

Можеме да направиме примероци од јога панталони за вас во рок од 5-7 дена за да ви помогнеме полесно да го освоите пазарот.

Брзо време на испорака

Добро опремената фабрика и силната продуктивност на ZHIHUI обезбедуваат навремена испорака според вашите барања.

Флексибилен MOQ

Со MOQ кои почнуваат од 20, можете да ги исполните потребите за спортска облека со минимален притисок на залиха.

Предности на панталоните за јога

Испуштање на пот

Нашата ткаенина за јога панталони брзо и лесно ја отстранува влагата од површината на кожата.

Испуштање на пот

Нашата ткаенина за јога панталони брзо и лесно ја отстранува влагата од површината на кожата.

Висока еластичност

Нашите панталони за јога се карактеризираат со четиринасочна растеглива ткаенина за удобно движење на телото.

Брзо сушење

Нашите панталони за јога брзо се сушат кога се влажни со врвни функционални ткаенини.

Дише

Благодарение на нашата ткаенина што дише, воздухот слободно тече во нашите панталони за јога.

Меки

Јога панталоните ZHIHUI се меки на допир и удобни за носење

Едношалтерско прилагодување на OEM за да ги направите вашите панталони за јога уникатни

Нудиме низа конкурентни опции за приспособување со неограничено прилагодување за да го зајакнете вашиот сопствен бизнис со панталони за јога.

Лого
Ткаенина
Боја
Етикета
Висат ознаки
Пакет
Лого

定制各种标志技术

 

Лого

 

Можеме да го вклучиме вашето лого во вашата сопствена спортска облека со пренос на топлина, везење, рефлектирачки логоа, силиконски логоа и други методи.

Ткаенина

 

 

Детали за јога панталони со плус големинаFабрик

Нашите панталони за јога користат само најквалитетни ткаенини.Нашите врвни ткаенини додаваат карактеристики на нашите панталони за јога, како што се антимикробниот квалитет и потењето.

Боја

Панталони во боја за Јога

Боја

Изберете од различни бои за вашата облека за вежбање, што ќе ви овозможи да добиете уникатна и активна облека што може да се продава.

Етикета

P06-2-S05-4.webp

Етикета

Детали и графики може да се додадат на вашата спортска облека со етикети за пренос на топлина, етикети за перење, ткаени етикети и многу повеќе.

 

Висат ознаки

P06-2-S05-5.webp

Висат ознаки

Додајте го вашето лого, име и други детали за брендирање на вашата облека за вежбање со нашите врвни ознаки за висење.

Пакет

P06-2-S05-6.webp

Пакет

Приспособете го пакувањето на облеката за вежбање со логото и името на вашиот бренд.Секое пакување е достапно во различни големини, бои и големини за да одговараат на вашите барања.

 

Едношалтерско прилагодување на OEM за да ги направите вашите панталони за јога уникатни

Услуги со додадена вредност

Ние ви обезбедуваме серија услуги со додадена вредност од внимателни решенија и промоција на брендот до поддршка по продажбата, за да ги елиминираме грижите на патот кон успехот.

Прилагодени решенија

Одличен бренд

По-продажба без проблеми

Активно истражување и развој

Дали ќе го земете вашиот пазар со лудост што се појавува?Можеме да ги донесеме најновите трендови на пазарот во вашата облека за да го истакнеме вашиот бренд.

Искусен дизајнер

Редовно истражување на пазарот

Примарни информации за пазарот

Моќно прилагодување

Без разлика дали имате свои потреби за дизајн или немате идеи, можеме да ве водиме низ процесот и да ги претвориме вашите дизајни во облека за вежбање што може да се продава за да го продолжите вашиот бизнис.

Флексибилен MOQ

Брзо земање примероци

Персонализирани OEM & ODM

Скала за производство на производители

Како производител на панталони за јога, имаме повеќе од 13 години искуство во трговија на големо и извоз.Нашите сопствени производи за јога панталони се продаваат во странство, особено во САД, Австралија, Канада, ОК и Европа.

Како прилагоден производител на јога панталони со сопствена фабрика, ZHIHUI дизајнира и произведува различни класични и популарни стилови на панталони за јога секоја година и обезбедува услуги OEM&ODM.Ако сакате да развиете сопствен бренд на облека за јога, можеме да ви помогнеме да го приспособите вашето лого/шема/етикета/пакување/боја/стил/ткаенина за да ги задоволите вашите индивидуални потреби.

Користиме избрани ткаенини како најлон/спандекс/полиестер/ликра, панталоните за јога се еластични, дишат, удобни за носење и совршено стојат.Преку строга контрола на квалитетот на производството, нашите производи се исто така отпорни на абење и стареење, обезбедувајќи најголема вредност за парите.

Нашите други производи вклучуваат удобни и висококвалитетни јога блузи и костуми за јога, нудејќи им на нашите клиенти широк спектар на опции.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Производствена скала на производители на панталони за јога

ZHIHUI е водечка фабрика за јога панталони во Кина, фокусирана на истражување и развој и производство на врвна јога и спортска облека.Има две безшевни производствени линии, 50 големи производствени машини и 4 висечки производни линии, со месечен производствен капацитет од 60.000-90.000 парчиња.

Нашата фабрика има модерна работилница од 8.000 квадратни метри, 180 технички персонал, професионален технички тим, професионални дизајнери на модели, развива повеќе од 100 нови производи секоја година и лесно ги прилагодува сопствените брендови за клиентите.

Најдете производител на панталони за јога

ZHIHUI се залага за квалитет, а ние сме горди на него и го правиме наше постојано барање.

Со нашето искуство во производството на облека и огромната мрежа на добавувачи и партнери на материјали, горди сме што сме еден од водечките производители на панталони за јога во Кина.

Јога панталоните сега се една од нашите стратешки производни линии.Затоа, нашите инвестиции ги насочивме кон подобрување на нашата способност за производство на висококвалитетни производи за јога облека.Нашето континуирано истражување и развој на нови технологии го поттикнува напредокот во перформансите на ткаенината и конструкцијата на облеката, обезбедувајќи висока функционалност, можност за дишење и удобност за сите активни предмети.

ZHIHUI на големо со долготрајни јога панталони.Јога панталоните може да се комбинираат со различни додатоци за поформален или лежерен изглед.Без оглед на приликата, како производител на панталони за јога, еве избор на панталони за јога во различни модели, ткаенини и големини.Овие панталони за јога зрачат со удобност, елеганција без избледување и издржливост.Посетете ја нашата широка колекција панталони за јога денес за да најдете стилски производи за јога што ги сакаат нашите клиенти.

Зошто да не изберете нас

Висококвалитетните производи се секогаш наше барање.

тим 33

12 години искуство

Производителот на јога панталони ZHIHUI е основан во 2009 година, со комплетен систем за управување со квалитет и искусен тим за работа и сервис.

微信截图_20220621162929

Инспекција на квалитетот на ткаенината

Изгледот на ткаенината се проверува за оштетувања, дамки, дефекти на ткаење, разлики во бојата итн.

qc

Обезбедување на квалитет

Од суровини до пакување, секоја врска е проверена од персоналот на КК за да се имплементираат стандарди за квалитет за да се обезбеди одличен квалитет на производите.

微信截图_20221024145501

Одличен дизајнерски тим

Неколку искусни дизајнери на панталони за јога освоија златни медали на националните натпревари за дизајн.

生产流程03

100000 ЕЕЗ/месечно

Потребната опрема за производство на јога панталони е завршена, фиксниот паркинг простор е доволен, а месечното производство надминува 100.000 ЕЕЗ

微信截图_20221024150657

Прилагодено пакување

Можеме да ги приспособиме висечките ознаки, UPC налепниците и чантите според вашите барања.

Најдобар производител на спортска облека на големо во Кина

ZHIHUI е еден од најдобрите производители и добавувачи на спортска облека на големо во Кина.Има своја работилница, на површина од 8.000 квадратни метри, со повеќе од 190 вработени, 18 шаблони и повеќе од 10 сервисни тимови.Нудиме минимална количина на нарачка од 20 парчиња по дизајн и разумна цена.Ви помогне да креирате сопствен бренд за спортска облека.

Добавувач на облека за настани на големо со силен тим за продажба

Не само од продажниот тим на производителот на јога панталони на големо, туку и од квалитетот на производството, Xinfu има голема предност, имаме 13 години искуство.Нашиот тим за продажба не само што може да им обезбеди на клиентите услуги за прилагодување на OEM, туку и да препорача стилови на дизајн според потребите на клиентите.Имаме свој тим за истражување и развој.

Ние сме производител на фитнес облека со приватна етикета

Имаме напредни машини за шиење, силен производствен капацитет, строго гарантирање на квалитетот на производите, конкурентни цени и брзо време на испорака, можеме да обезбедиме целосен опсег на односи со услуги, вклучително и набавка на ткаенини, развој на примероци, оценки големини (може да се прилагоди производителот на спортска облека со плус големина) , сопствени дизајни, бои, етикети, UPC етикети, обесени ознаки, печатени или извезени логоа, следење на нарачките, испорака и постпродажна услуга.

Целосна палета на производители на фитнес облека

Имаме широк спектар на панталони за јога и производи за фитнес облека.Не мора да одите напред-назад помеѓу повеќе производители на облека за вежбање и панталони за јога за да ги покриете сите ваши потреби за облека за вежбање.ZHIHUI е целосен асортиман на производители на фитнес облека и панталони за јога.Можете да го изберете вашиот омилен стил од каталогот.Ако имате сопствен дизајн, можеме да го дизајнираме за вас точно според вашата визија.Ве молиме слободно контактирајте со нас.Со задоволство би разговарале за ова дополнително со вас.

Производителите на облека за јога на големо

За модерните млади луѓе, одржувањето во форма е аспект на нивната зголемена грижа, а јогата станува сè помлада како резултат на тоа.Многу брендови го забележаа овој тренд и почнаа да дизајнираат колекции за облека за јога.И нашите производители на облека за јога на големо преговараат со такви производители на брендови.

Најчесто поставувани прашања

Кој е вашиот MOQ?

1. Кој е вашиот MOQ?

Решивме да го намалиме нашиот MOQ од 200 на 100 парчиња, да измешаме 6 бои и 4 големини за да ги задоволиме потребите на повеќе нови и стари клиенти и да го комбинираме сопственото производство.

2. Како се пресметува MOQ?

Прво, крпата навивајте ја парче по парче.Во зависност од количината на ткаенина што се користи за различни алишта, може да се направи ролна од околу 80-100 парчиња.Остатокот е залудно потрошен.

Потоа, тука се трошоците за производство.Машината може да обработува големи серии истовремено.Колку и да има, тековната цена на машината е иста.

Затоа, ако количината е премала, единечната цена на производот ќе биде висока.

Детали за контакт:

Email: anna@gdzhihui.com

Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Што е GRS сертификат?

Глобалниот стандард за рециклирање (GRS) првично беше развиен од Control Union Certifications во 2008 година и ја пренесе сопственоста на Textile Exchange на 1 јануари 2011 година.

Нашите еколошки ткаенини го имаат овој сертификат, така што можете да бидете сигурни во квалитетот на нашите ткаенини.

Детали за контакт:

Email: anna@gdzhihui.com

Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Можете ли да обезбедите еколошки ткаенини?

Се разбира, како производител на спортска облека што поддржува употреба на еколошки ткаенини, можеме да понудиме широк спектар на еколошки ткаенини од кои можете да изберете.На пример, рециклиран полиестер, рециклиран памук и рециклиран најлон во рециклирани ткаенини и органски памук и органски лен во органски ткаенини.Покрај тоа, ние исто така можеме да ги приспособиме еколошките ткаенини според вашите потреби.

Контакт информации:

Email: anna@gdzhihui.com

Мобилен: +8613528063147

WhatsApp: +86 13413123151

Ако ми требаат некои дизајни за панталони за јога, која е цената?

Цените за основните панталони за јога плус дизајни како што се шевовите и џебовите се наведени подолу (вклучувајќи печатење).

Основни панталони за јога (спандекс + полиестер) + шиење + џебови околу 8-20 долари

87% најлон + 13% спандекс + панели + џебови Приближно 9-25 долари

75% најлон + 25% спандекс + шиење + џебови околу 10-30 долари

Контакт информации:

Email: anna@gdzhihui.com

Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Ако ми треба печатење на панталони за јога, која е цената?

Ова треба да се цени според локацијата и големината на печатењето, ве молиме контактирајте го персоналот.
Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Која е цената на основните панталони за јога?

За обични основни јога панталони, главно ќе користиме полиестер и спандекс.Истите основни јога панталони имаат различни принтови и ткаенини и различни цени.Најосновните панталони за јога чинат околу 2-10 долари.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Може ли да го ставам логото на мојот бренд на облеката?

Се разбира, ние поддржуваме сопствени услуги.Сепак, пред печатење, ќе треба да обезбедите pdf датотека на логото, колку е поголема резолуцијата, толку подобро.
Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Колку чини примерокот за испорака?

Нашите примероци главно се испорачуваат од DHL или FedEx, цената варира во зависност од областа на DHL или FedEx, а има и дополнителни трошоци за гориво.

За повеќе информации, ве молиме контактирајте не!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Поднесов барање, кога ќе одговорите?

Поради временските разлики, понекогаш не можеме веднаш да се јавиме кај вас.Но, ние ќе ви одговориме што е можно поскоро, обично 1-2 работни дена.Ако не сте слушнале, можете да не контактирате директно преку WhatsApp.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Дали надоместокот за примерок се враќа?

Ако количината на нарачката е помала од 300 парчиња, таксата за примерокот нема да биде вратена.За повеќе информации, ве молиме контактирајте не!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Можете ли да го прилагодите гуменото лого?

Ако ви треба прилагодено гумено лого, количината на нарачката мора да биде повеќе од 200 парчиња.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Кое е времето на носење за вашите примероци?

О: Стари клиенти: 10 работни дена (работни денови на Министерството за надворешна трговија)

Ако има повеќе од два процеси, секој процес ќе трае 4 работни дена.

Б: Нови клиенти: 13 работни дена (работни денови на Министерството за надворешна трговија)

Ако има повеќе од два процеси, секој процес треба да додаде 4 работни дена.

За повеќе информации, ве молиме контактирајте не!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Може ли да платам со PayPal?

Се разбира, можете да платите со PayPal.Но, ако плаќате со PayPal, треба да го знаете следново

1,3,9% такса за ракување за 200 долари и повеќе

2. 2,8% такса за ракување над 1.000 јени

3. Повеќе од 2000 американски долари, доколку средствата се замрзнат и не можат да се вратат, производството ќе биде прекинато, а последиците ќе бидат на одговорност на купувачот

За повеќе информации, ве молиме контактирајте не!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Потребни информации за нарачка

Пред да направите нарачка, треба да знаете некои детали за нарачката

Потребно за нарачка од 1.100 парчиња.

100 парчиња од еден стил, најмалку 2 стила, секој стил е во рамките на 4 големини, а секој стил може да има само 1 големина.

О: Нов клиент: Времето за испорака е 35 дена (само едно време за испорака за појдовниот процес. Доколку има повеќе од еден, потребно е дополнително време)

Б: Стари клиенти: Времето за испорака е 30 дена (има само едно време за испорака надвор од магацинот. Доколку има повеќе, потребно е дополнително време)

2. Минималната нарачка е околу 200 парчиња.

200 парчиња/стил/2 бои, секој стил е во 6 големини, а секој стил може да се испечати во само 2 големини.

О: Време на испорака: Времето за испорака е 35 дена (времето на испорака е еден појдовен процес, доколку има повеќе, потребно е дополнително време)

За повеќе информации, ве молиме контактирајте не!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Зошто полиестер спандекс е еден од најдобрите избори за облека за вежбање?

За да се осигури дека сопствениците на бизниси избираат фитнес облека што ги поддржува нивните омилени, ZHIHUI Sportswear има неколку лекции да сподели со вас: На пример, зошто ткаенината од полиестер-спандекс е една од најдобрите опции за фитнес облека?Ајде да видиме.

 

Всушност, полиестерот е познат како популарен избор за врвните производители на спортска облека.Лесен е, без брчки, долготраен и дише.Што е најважно, има висока јачина, издржливост и неверојатни изолациски својства.

 

Спандекс е уште еден материјал кој најчесто се користи во спортска и фитнес облека.Има супериорна висока еластичност, што ја прави облеката флексибилна и удобна за време на енергично вежбање.Плус, ја исфрла потта, дише и брзо се суши, а накратко, тоа е одличен избор за ефтин, растеглив материјал богат со карактеристики.

Па, добро, знам дека и двајцата се одлични материјали.Значи, кои се придобивките од комбинирањето на двете?

Еден.Добра еластичност, не е лесно да се деформира, не е збрчкана

б.Меко и мазно чувство за раце, добра еластичност, удобно вклопување

В. Добра издржливост, добра можност за боење, не е лесно да избледи

 

Сакате да дознаете повеќе за ткаенини за прилагодена фитнес облека?Останете во тек со производителот на фитнес облека ZHIHUI кој е признат како еден од најдобрите облекување прилагодено на големо.Исто така, ќе понуди голема колекција на атрактивна машка и женска облека вклучувајќи спортски градници, панталони, маици, дуксери, јакни, шорцеви, хеланки итн. Контактирајте не сега за повеќе детали!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Зошто не се препорачува печатење светли бои на полиестерска гардероба?

Имате различни опции кога станува збор за изработката на вашата фитнес облека.Најчести се печатењето и термичкиот пренос.Спортската облека ZHIHUI не лаже.Зошто не препорачуваме печатење светли бои на спортска облека од полиестер?Тогаш сфативме нешто што можеби не сте го виделе.

 

Што е печатен/термички трансфер обратна подлога?

Темните бои ќе се прикажат преку светло печатење како што е прикажано на сликата подолу.

формат, webp.webp

 

 

\

 

 

 

 

 

Дали имате добри предлози за решавање на овој проблем?

Препорачуваме да печатите потемни бои на полиестерски темни ткаенини или наместо тоа да користите техники за везење.Ако инсистирате на печатење/термички пренос, тогаш ви треба ефектот против сублимација на печатење против сублимација/термички пренос за да го забавите овој проблем.Кое е неговото образложение?Останете во тек со нашиот дел ЧПП за да ги добиете одговорите што ги барате.

Ако имате повеќе прашања во врска со сопствената спортска облека, кажете ни и ние ќе ви одговориме.За што се уште се двоумите?Контактирајте не сега!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Кој е ефектот на печатење/термички пренос против сублимација?

Во процесот на изработка на фитнес облека за пренос на топлина, неизбежно е понекогаш да се наидат на некои проблеми, како што се нагорно навлегување на ткаенината и обезбојување на макотрпно испечатениот дезен, а крајниот резултат не е добар!Ова најчесто се должи на проблеми со мастилото или ткаенината.Тогаш ви треба ефект против сублимација за да го забавите проблемот.Значи, кој е принципот?Во едноставни термини, на ткаенината се додава слој од дисперзивен слој за блокирање на бојата, кој ефикасно ја забавува сублимацијата на бојата и продира во површината на ткаенината.

 

Кои се вообичаените ткаенини за сублимација?

Мрежа, млечна свила, четиристрано растегнување, полиестер, најлон, полиестер, полиестер-памук и други ткаенини.

 

Кои се предностите на печатењето против сублимација/термички пренос?

Еден.Спречете ја миграцијата на боите од уништување на моделите

б.Силно покривање, без пенетрација, отпорно на абење и може да се пере

 

Дали го разбираш?Ако размислувате за големопродажба на висококвалитетна спортска облека, задолжително контактирајте со ZHIHUI Sportswear, врвниот кинески производител на спортска облека, и ние ќе се погрижиме за вашите потреби за сопствена спортска облека.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Во споредба со другите трговци на големо со мотоцикли, какви предности имате?

За да ги знаете предностите на шорцевите за мотоцикли на големо, прочитајте понатаму.

 

1. Личност и удобност

Правилната комбинација на облека го покажува вашиот стил и изгледа стилски.Тие се дизајнирани за удобно покривање на половината, колковите и нозете.Тие се многу удобни, еластични и овозможуваат целосна слобода на движење.Нашите велосипедски шорцеви се направени од спандекс, така што тие многу дишат.
2. Боја

Светлите бои се совршени за лето!Ако се потите многу, сивата, сината и црната боја најдобро ви одговараат.
3. Испуштање на влага

Ткаенината направена од материјал кој содржи полипропилен ја апсорбира потта и е добар избор за возење.Тие ја исфрлаат потта од вашата кожа без да ја навлажнуваат вашата облека, оставајќи ви чувство на чешање и мирис.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Производител на големо со јога панталони прилагодени плус големина

Без оглед на големината и фигурата на една личност, потребна е соодветна спортска облека за да може слободно да се движи.Во ZHIHUI Activewear, нудиме широка палета на активна облека со плус големина што може да се приспособат и да се препознаат за да се создаде прекрасна колекција на спортска облека што го претставува вашиот бренд.

Како познат производител на јога панталони на големо, имаме огромен избор на стилски алишта за вежбање што не можете да ги пропуштите.Имаме огромен инвентар на фитнес облека наменета за мажи и жени кои сакаат функција и стил.Имаме уникатна колекција на професионална облека за фитнес, како што се облека за трчање, облека за јога, облека за фитнес, перформанси за дишење и привлечни производи, во најдобра комбинација од сите оддели - квалитет, големина, боја, тренд и многу повеќе.Нашата постојано проширена линија на активна облека сигурно ќе ве импресионира вас и вашите клиенти.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Дали се подобри шорцеви за вежбање со обрабени на големо?

Мојот одговор на ова прашање е „да“.

Лајнер ќе му даде на вашата клиентка повеќе „заклучено“ чувство, што е често машките шорцеви за трчање најмногу фокусирани на перформансите.Исто така, постојат неколку различни трчање кратки облоги: без обвивка, кратка линија или компресирана линија.Секоја подлога нуди различни предности.Секој тип на влошки нуди различни предности.

На пример, да имате подлога за компресија може да ви помогне во перформансите и закрепнувањето, додека еден пар шорцеви без облоги би било во ред доколку сакате да носите хулахопки или каков било тип на спортски градник.Од ZHIHUI Sportswear, можете да продавате шорцеви за трчање на големо, вклучувајќи ги сите облоги, за да можете да го изберете стилот што го сакаат вашите клиенти.На некои луѓе им се допаѓа чувството на компресија, а на некои чувството на слобода.

Ако имате потреби за атлетски шорцеви на големо и имате свој уникатен увид, ве молиме контактирајте го вашиот производител на спортски шорцеви денес.Кажете му на ZHIHUI што мислите и не губете повеќе време - на крајот на краиштата, пазарот на фитнес облека е пазар со голема конкуренција.
Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Совети што треба да ги земете предвид кога купувате хеланки за јога на големо

Ако барате хеланки за јога на големо, вие сте на вистинското место!ZHIHUI Yoga Pants ќе ги реши сите проблеми поврзани со големопродажните јога панталони и можете да добиете инспирација од тоа.

1. Должина

Ова е веројатно првото нешто што треба да се земе предвид кога сте на големо јога панталони.Дали е целосна должина, девет, осум, седум или пет?Тоа зависи од сезоната на која сакате да продавате и од преференциите на вашата целна група.

2. Стил

Дали претпочитате нежна јога или активна јога?Ако е благо?Среден пораст/висок струк е во ред.Ако вежбата бара (активна), треба да се држите до висок струк.Бидејќи тие не се ограничени само на вашите бутови или задник.

3. Ткаенина

Во зависност од видот на практиката на јога, изберете ја вистинската ткаенина за дишење, отстранување на влага и издржливост.Како полиестер/најлон/спандекс/ликра итн...

4. Шема

Солидна боја или печатење?Останува на вашите клиенти да одлучат кој преферираат.

Сакате да дознаете повеќе за јога панталоните на големо?Мора да контактирате со ZHIHUI, еден од најпопуларните производители на хеланки со приватна етикета, кој може да ви понуди атрактивен каталог на хеланки.Ова дефинитивно ќе ги израдува вашите клиенти.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Што ве издвојува во споредба со другите производители и добавувачи на големопродажба на фитнес облека

Ако барате хеланки за јога на големо, вие сте на вистинското место!ZHIHUI Yoga Pants ќе ги реши сите проблеми поврзани со големопродажните јога панталони и можете да добиете инспирација од тоа.

1. Должина

Ова е веројатно првото нешто што треба да се земе предвид кога сте на големо јога панталони.Дали е целосна должина, девет, осум, седум или пет?Тоа зависи од сезоната на која сакате да продавате и од преференциите на вашата целна група.

2. Стил

Дали претпочитате нежна јога или активна јога?Ако е благо?Среден пораст/висок струк е во ред.Ако вежбата бара (активна), треба да се држите до висок струк.Бидејќи тие не се ограничени само на вашите бутови или задник.

3. Ткаенина

Во зависност од видот на практиката на јога, изберете ја вистинската ткаенина за дишење, отстранување на влага и издржливост.Како полиестер/најлон/спандекс/ликра итн...

4. Шема

Солидна боја или печатење?Останува на вашите клиенти да одлучат кој преферираат.

Сакате да дознаете повеќе за јога панталоните на големо?Мора да контактирате со ZHIHUI, еден од најпопуларните производители на хеланки со приватна етикета, кој може да ви понуди атрактивен каталог на хеланки.Ова дефинитивно ќе ги израдува вашите клиенти.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Дали произведувате облека само за теретана/јога?Или произведувате и други производи?

Здраво на сите, јас сум тимот за јога панталони ZHIHUI.Откако собрав некои од многуте прашања што ми ги испративте преку е-пошта, ќе ги споделам моите ставови подолу.

П: Дали произведувате само спортска облека на големо/облека за јога?Или произведувате и други производи?

О: Да, ние сме специјализирани за фитнес/спорт и облека за јога.Но, тоа не застанува тука.Исто така, произведуваме тениски здолништа, фудбалски костуми, планинарски одела, велосипедски костими, костими за капење и друго.Ако сакате да дознаете повеќе, ве молиме распрашајте се.

Покрај тоа, поради широкиот опсег на употреба на облека, имаме и облека што ги комбинира спортот, слободното време и модата.Контактирајте не за да го погледнете нашиот каталог за фитнес облека со приватна етикета.

Дали има нешто друго да се додаде?

Сите знаат дека спортувањето е тренд, а истото е и кај нас.Пријавување, ќе ја најдете нашата колекција спортска облека, не само што можете да вежбате, да пазарувате и да јадете бранч, туку и добар избор за собирање деца.Бидејќи е удобен, стилски и лесен.

што чекаш?Контактирајте нè ако сте трговец на мало што сакате да приспособите и да продавате на големо широк спектар на модна облека за фитнес и облека за спортска забава.Кажете ни ги вашите потреби и можете да го добиете и нашиот каталог за облека за вежбање и да добиете цени на големо.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Што е четиринасочна еластичност?Зошто на панталоните за јога им треба истегнување на четири начини?

За да дознаете повеќе за четиринасочното истегнување, продолжете да читате новости за панталоните за јога ZHIHUI.Тоа е длабоко, така што ги имате сите информации за да знаете како да користите четиринасочна еластичност.

Што е четиринасочна еластичност?

Четиринасочниот ластик е самообјаснет од името, но некои луѓе се навистина збунети.Па ајде да погледнеме подетално.

Всушност, постојат еднонасочни, двонасочни и четиринасочни ткаенини за растегнување.

За да ја разберете разликата, треба да знаете дека одлучувачки фактор е (1) истегнување (2) обновување на ткаенината

Еднонасочно истегнување е кога ткаенината се протега од страна на страна, но не се опоравува.

Двонасочна еластичност е кога ткаенината се протега, но се обновува на два начина: хоризонтално или вертикално.Не се движи во двете насоки истовремено, но откако ќе се претегне, почнува да попушта и изгледа лошо.

Четиринасочно истегнување значи дека ткаенината може да се протега и во попречната и во надолжната насока.За да се стабилизира една точка од ткаенината, таа ќе може да се протега нагоре, надолу, десно и лево на четири начини.
Зошто на панталоните за јога им треба истегнување на четири начини?

Четиринасочната ткаенина за растегнување се протега со вашето тело за да се движи со вашето тело, да се вклопи и контурира и да се движи слободно.

Тие обезбедуваат максимална удобност бидејќи панталоните за јога ја одржуваат својата форма при секое вежбање или секојдневна употреба.

ZHIHUI панталони за растегнување во 4 насоки, најдобрата ткаенина е плетената ткаенина од полиестер спандекс.
= Дали би сакале да инвестирате во овие 4-насочни јога панталони за растегнување за вашата продавница?Контактирајте со еден од најпопуларните производители на панталони за јога во Кина.Прелистајте повеќе функционални и атрактивни колекции на панталони за јога.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Што е спандекс?Зошто на облеката за вежбање ѝ треба спандекс?

Зборувајќи за спандекс, почетниците може да се запрашаат зошто на облеката за вежбање им треба спандекс.Поради оваа причина, ZHIHUI Yoga Pants специјално ја објави оваа статија за да им помогне на сите.Продолжете да прелистувате за да дознаете повеќе:

Кој е Спандекс?

Исто така познат како ликра или еластан, „спандекс“ е направен од ткаенина што го растегнува производот и ја задржува неговата форма.Спандекс влакната ги измислил хемичарот од ДуПонт Џозеф Шиверс.DuPont ја нарече ткаенината спандекс, но ја избра „Lycra“ како бренд за да го направи материјалот популарен.

Денес, спандексот е присутен низ индустријата за облека, од долна облека и облека во теретана до висока мода, а се користи и во други области.

Зошто на облеката за вежбање ѝ треба спандекс?

Како растеглива синтетичка ткаенина, спандексот е многу популарен во фитнес облеката која бара поддршка, удобност и вклопување.причина?Ајде да погледнеме заедно:

1. Еластична и не е лесно да се деформира.Ја задржува својата оригинална должина и форми дури и кога постојано се растегнува.

2, херметички.За среќа, никогаш не се користи сам, туку во комбинација со различни различни влакна.

Како памук + спандекс: не само што ја има удобноста и дишењето на памучните влакна, туку ги зема предвид и карактеристиките на добрата еластичност и недеформација што ги немаат памучните влакна, што ја прави ткаенината поудобна и погодна.

Полиестер + Спандекс: Не само што има функција на отстранување на влага, туку може и флексибилно да се протега за да одговара на обликот на телото.

3. Соодветна и удобна: Облеката за вежбање направена од спандекс може да покаже совршено вклопување и удобност.Исто како спандекс хеланки, цврсто ги гушка нозете додека ви овозможува слободно да се движите.

4. Трајност: Спандексот се спротивставува на абразијата предизвикана од маснотии и пот, што е еден од факторите што ги прават ткаенините од спандекс популарни.Покрај тоа, производите од спандекс се лесни за одржување и не бараат посебна грижа за миење.

5. Добра обработливост, спандекс лесно се обојува.Ткаенините што содржат спандекс може да се обојат, печатат и завршат на повеќето начини на кои се обработуваат другите влакна.

Дали знаете спандекс?Ако имате отворени прашања погоре или ако имате какви било прашања во врска со нашите спортски костуми Spandex, слободно кажете ни!Корпоративната култура на панталоните за јога ZHIHUI е да им помогне на повеќе луѓе успешно да го прошират или воспостават бренд за облека за фитнес на големо и да воспостават врска помеѓу нас со победа-победа.Ајде да се поврземе сега за да се запознаеме подобро!

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Можете ли да ми помогнете да развијам нова линија на облека за вежбање?

Додека ја прелистувавте нашата веб-локација, откривте дека го немате стилот што го барате и сакате да развиете нова колекција на панталони за јога.Дали сакате да знаете дали можеме да помогнеме?

Одговорот е апсолутен.Всушност, способноста за прилагодување на јога панталоните ZHIHUI е реална.Ова нè издвојува од нашите конкуренти, се фокусираме на производството, но исто така остануваме во чекор со трендовите и додаваме нови елементи.Го ажурираме нашиот каталог за јога панталони на големо 4 пати годишно.Доколку имате какви било потреби, ве молиме контактирајте не за најновите трендови.

Ако некаде гледате фитнес облека и сакате нешто слично, или ако самите сте дизајнер и сакате да ги покажете вашите производи, контактирајте со нас денес!

Сепак, има неколку работи што треба да се земат предвид:

Прво, време... Поради сложеноста на развојот на производот, можеме да ви дадеме проценето време само откако ќе не контактирате и ќе поставите барање за нарачка.Општо земено, примероците може да се развијат во рок од 12 дена.

Второ, цената...ако е единствен и нема сличен производ на нашата страница, ние сме подготвени да го развиеме за вас.Меѓутоа, ако производот е малку поинаков од она што го имаме сега, ќе наведеме MOQ (обично 200 парчиња).

Последно, но не и најмалку важно е авторското право... ние не се занимаваме со копирање или кршење на законските права на кој било добро познат бренд.Ако не сте сигурни за прекршување, ве молиме контактирајте не за детали.Без разлика што мислите, панталоните за јога ZHIHUI можат да ви помогнат.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Кои сопствени услуги можете да ги понудите?

ZHIHUI е трговец на големо на спортска облека по нарачка која ја интегрира индустријата и трговијата.Можеме да обезбедиме приспособени ткаенини за спортска облека, логоа на приватни етикети, стилови на спортска облека, бои, големини на спортска облека, етикети за брендови за спортска облека, надворешно пакување за спортска облека, вградени честитки и многу повеќе.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151

Колкав е производствениот капацитет на фабриката?

ZHIHUI е професионален производител на спортска облека на големо.Потпирајќи се на ресурсите за производство на облека на Humen, има доволно суровини за производство на спортска облека.Нашата компанија има околу 100-200 вработени, а две третини од работниците во производството на спортска облека можат да произведуваат 30.000-50.000 парчиња спортска облека секој ден, што покажува дека нашиот производствен капацитет е многу силен.Нашите различни автоматски машини работат заедно за да направат спортска облека.

Контакт информации:
Email: anna@gdzhihui.com
Мобилен: +8613528063147
WhatsApp: +86 13413123151