Зошто панталоните од јога харем се толку популарни |ЖИХУИ

Без сомнение, да се биде удобно е вашиот приоритет број еден на вашиот час по јога.Јогата бара флексибилност во вашето тело и е многу напорна за облеката.Без разлика дали сте почетник или професионален јоги, има една работа на која секогаш треба да внимавате - вашите панталони за јога.Изборот на погрешни панталони за јога може да ја попречи вашата флексибилност и да направи да се чувствувате непријатно за време на вежбањето јога.

Историјата на панталоните за јога од харем

Модерните харемски панталони се поврзани со опуштено живеење и секојдневна култура;удобно вклопување и стил со слободен дух.
Тие се толку вкоренети во западниот начин што е лесно да се заборави дека панталоните од харемот постојат со векови -- на неколку различни места низ светот.
Тековниот хипи стил од 1960-тите и 1970-тите несомнено беше инспириран од дизајните на потписот на Поаре.Сепак, дури во 1980-тите панталоните од харемот конечно го добија заслуженото признание.Скромните харемски панталони беа најпознати по раперот МЦ Хамер, чии темноцрвени светки панталони во комбинација со смела жолта исечена јакна влегоа во историјата како една од најнезаборавните облеки во музичката индустрија.

Јога Харем панталони Најдобри за јога

 

1. Совршена должина и стил на јогата

Најголемата разлика помеѓу харемските панталони и другите панталони за јога е нивната должина и стил.Панталоните за јога од харем се главно исечени и целосни, можете лесно да изберете според вашите лични преференци.Плус, панталоните од харемот се полабави, што значи дека не се вклопуваат цврсто на телото, а материјалот е супер мек за да ви биде удобно во текот на вежбањето јога.Трето, тие се затвораат околу глуждот и се врзан дизајн кој гарантира дека не се движат кога ги кревате нозете во воздух!Ова значи дека можете без напор да ги облечете панталоните и да ја завршите целата вежба без никакви пречки од вашата облека.

2. Удобен и дише материјал

Панталоните Харем обично се направени од мека ткаенина што дише за да се осигура дека вашите панталони не се тријат околу вашата кожа и не предизвикуваат иритација или осип.Во фитнес-алатката, нашите панталони за јога се направени од 100% лесен памук или бамбусова вискоза, познати по нивниот мек допир и природно мазно чувство.Сите употребени материјали се многу дише и затоа не се пот.Нашите панталони се дизајнирани да не се лепат до вашата кожа и да останат лабави и течни во текот на вашата јога пракса за да се осигураат дека ќе ви биде удобно во секое време.Со харемските панталони можете да се истегнете колку што сакате, а вашето тело да биде опуштено и удобно.

3. Совршен за многу типови на тело

Благодарение на лабавиот дизајн и широкиот ластик на половината, панталоните за јога харем се погодни за секаков тип на тело и форма, без разлика дали се слаби, витки или малку со прекумерна тежина, како и големина.Тие имаат значително истегнување и се вклопуваат, што ви олеснува вас и вашиот инструктор по јога добро да го следите вашето држење.Толку добро поставени, овие панталони за јога можат да примат и лесни и ригорозни јога пози.Нивниот монтиран дизајн е поудобен од споредливата облека за јога како хеланки или хеланки.

4. Поевтини и поиздржливи од јога хеланки

Харемските панталони се поиздржливи од другите хеланки и панталони за јога поради нивната лабава форма и најквалитетните материјали.Во исто време, не мора нужно да трошите повеќе на панталони од харемот;тие обично се исто толку достапни како и брендираните хеланки.Во фитнес-алатката, се стремиме да обезбедиме прифатливи кинески панталони за јога во различни принтови, стилови и бои.Се надеваме дека опсегот на стилови по различни цени значи дека повеќето луѓе можат да најдат совршена облека за јога.

 

Најпопуларните панталони за јога харем

 

Резимирајте

Јогата е начин на живот кој има позитивно влијание на секој аспект од вашиот живот.Правилната облека е клучна за сесијата по јога.Ако целосно ги земете предвид горенаведените точки при изборот на панталони за јога, верувам дека ќе можете да ги изберете вистинските јога панталони.


Време на објавување: 21.08.2022